Konopna Farmacja w oczach prasy

Nie do wiary! W kraju, w którym nawet posiadanie marihuany jest nielegalne działa sklep sprzedający produkty na bazie konopi! I to całkiem legalnie.

Jak to możliwe? Konopna Farmacja nie ma nic wspólnego ze sprzedażą narkotyków. Właściciele sklepu zapewniają, że produkty przez nich oferowane to dermokosmetyki na bazie konopi lnianych, które nie zawierają w sobie psychoaktywnej substancji THC.

W tych roślinach znajduje się jednak dobroczynne dla ludzkiego zdrowia CBD. W „Konopnej Farmacji” można kupić kremy, maści, olejki, mydło czy syropy dla dzieci. Wszystko posiada atesty Unii Europejskiej.

– Produkty, które oferujemy naszym klientom są bezpieczne i nie mają nic wspólnego z narkotykami – mówi Łukasz Dzieciaszek, współwłaściciel „Konopnej Farmacji”. – Od momentu otwarcia cieszymy się sporą popularnością. Zapewniam jednak, że nie sprzedajemy marihuany. Nasze towary wspomagają leczenie różnych dolegliwości i działają przeciwbólowo.

Legalność działania „Konopnej Farmacji” potwierdza także policja.

– Według wstępnych opinii ten sklep działa w pełni legalnie – mówi kom. Jacek Pytel z katowickiej policji. – Na pewno będziemy jednak przeprowadzać kolejne kontrole.

Okazuje się, że w najbliższym czasie podobne sklepy mają powstać jeszcze w Rzeszowie, Krakowie, Nowym Targu, Nowym Sączu, Krynicy Górskiej, Warszawie, Łodzi i Wrocławiu. Wszystkie, tak jak „Konopna Farmacja” mają oferować produkty na bazie konopi lnianych zawierających substancję CBD.

Leki wytworzone na bazie konopi okazały się niezwykle skuteczne w leczeniu raka, stwardnienia rozsianego czy padaczki. Kto wie, może w najbliższym czasie farmaceuci coraz pilniej zaczną przyglądać się możliwościom tej rośliny? Owiane dotychczas złą sławą konopie przy odrobienie szczęścia mogą stać się receptą na wiele groźnych chorób.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.